Akrep İlaçlama

Akrepler haşereler sınıfında olmadığı için mücadelesi zor ilaçlama yöntemleri arasında yer almaktadırlar. Amatörce yapılan uygulamalar çözüm olmamakla birlikte Akrep sokmasına maruz kalma ihtimali yüksektir . Akrep ilaçlama esnasında farklı ilaçlar kullanılmalıdır. Haşere ilaçlarına tepki vermedikleri için akrep ilaçlama da akrepler için özel üretilmiş Sağlık Bakanlığı onaylı  ilaçlar kullanılmalıdır.

Yaşamış olduğunuz alanları çok titiz bir şekilde temizliyor olmanıza rağmen haşereler mutlaka giriş yapmakta ve kendilerine yaşam alanı oluşturmaktadır. Bu nedenle evlerin periyodik olarak sistemli bir şekilde ilaçlatılması gerekmektedir. Birçok hastalığa davetiye çıkarak böceklerden kurtulmak artık çok daha kolay olmaktadır. Kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet veren firmamızdan 7/24 destek alabilirsiniz. Bu destek sayesinde rahat bir nefes alabilirsiniz. Hem sizin hem de aile bireylerinizin sağlığı güvence altına alınmış olur. Sizde güvenli hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz

Akreplerin Yaşam Döngüleri

Akrepler 420 milyon yıldır yeryüzünde yaşadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 1500 türü olduğu bilinmektedir ve ömür uzunlukları yaşadıkları alanlara göre değişmekte olup 7 ile 10 yıl arasındadır.

Akrepler eklem bacaklı olup 4 çift bacağı sahip oldukları için çok hızlı hareket edebilmektedir. sahip oldukları zehir bezleri sayesinde avlarını etkisiz hale getirip yemektedirler. Akrep boylar 13 mm ile 23 cm arası değişmektedir. Akreplerin ömür uzunluğu 5 yıldan fazla olduğu bilinmektedir. Nemli ve alanlarda yaşamlarını sürmektedirler. Yüzlerce türü bulunmasına rağmen çoğunlukla hepsi zehirlidir. Akrep zehirlenme ölümü ülkemizde oldukça fazladır. Akrepler her defasında 110 dan fazla yavru akrep bıraktığı bilinmektedir. yavru akrepleri sırtında gezdirirler. Potansiyel tehlike barındıran hayvanlar arasındadır.

Akrep İlaçlama Hizmeti

En çok korku duyulan ve tiksindirici gelen hayvanlardan birisi olan akrep çok tehlikelidir. Akreplerden kurtulmak için bireysel çözümler yeterli değildir. Periyodik olarak akrep ilaçlama yöntemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Evlerde akrep olmasının en temel sebebi çevresel faktörlerdir.

Bir evde akrep varsa eğer akreplerin saklanmasına ve yaşayabilmesine ortam sağlayan şartların uygun olduğundan söz etmek mümkündür. Taş birikintileri, saksılar, dağılmış eşya toplulukları akrepler için çok elverişli yaşam alanlarıdır. Akrep ilaçlama yaparken tüm alanların tespitinin yapılması gerekmektedir. İlkbahar ve yaz aylarında aktif olarak yaşamını sürdüren akreplerin uzman ekipler tarafından ilaçlanması gerekmektedir.

Akrep Sokmasında Ne Yapılmalı?

Akrep sokma durumu meydana geldiğinde en yakın sağlık kuruluşuna vakit kaybetmeden başvurulmalı. Aksi takdirde ölüm kaçınılmaz olabilir. Sağlık kuruluşları gerekli panzehir uygulaması yaptıktan sonra hayati tehlikeyi atlatmış olursunuz ve devamında dayanılmaz acı başlayacaktır. Akrep sokması sonrasında zehir sinir sistemlerinde tahribata yol açmaktadır.

Yaşam alanlarınızda akreplerin yaşadığını fark ettiğinizde vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçip şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız Akrep ilaçlama uygulaması yaptıktan sonra tehlike ortadan kalkmış olacaktır. Tüm böcek ilaçlama hizmetlerimiz ve  Akrep şikayetiniz için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz