Fare İlaçlama

Fareler kemiksiz yapıda olan esnek tip olarak adlandırılmış memeli hayvanlardır. Her çeşit delik ve boşluktan bu esneklikleri sayesinde girip çıkabilirler. Keskin dişlere sahiptirler. Bu yüzden taş, plastik ve tahta gibi sert cisimleri kemirebilirler. Kulak yapıları ise oldukça hassastır. Kendilerine en uzak olan mesafedeki sesleri bile duyabilirler.

Genellikle kirli alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Türlerine bağlı olarak ise yaşam bölgelerinde farklılık görülebilir. Fareler neredeyse her çeşit besini tüketebilirler. Sindirebilecekleri her madde onlar için besin kaynağı sayılır.

Fare İlaçlama şirketleri

Fareler insan yaşam ortamlarına da esneklikleri sayesinde istenmeyen bir şekilde dahil olabilirler. Bu sebeple insanlar bazı fare ilaçlama yöntemleri geliştirmiştir. Bu ilaçlama yöntemleri hem maddi hem manevi açıdan insanlar için önem taşır. Çünkü fareler insan yaşam ortamlarına zarar verebilirler.

Farelerden kurtulmak için geleneksel yöntemler ne kadar var olsalar da her zaman başarılı sonuç vermezler. Bu sebeple sağlık bakanlığının onayından geçen yasal şirketler fare ilaçlama işlemini yapmalılardır.

Fare ilaçlama profesyonellik gerektiren bir konudur. Geçmişten bugüne kadar insanlar kendi çaplarında yöntemler bulmuşlardır ve halen daha buluyorlar. Fakat bu yöntem geçici çözüm sağlamadığı için fare ilaçlama yöntemine başvuruluyor.

 Fare İlaçlama Yöntemleri

  • Kokulu fare ilaçlama uygulamaları ilaçlama çeşitlerinin en etkili biçimidir. Kemirgenlerin tamamen ortamı terk ettiklerinden emin olmak adına yapılan en etkili ve kuvvetli yöntem budur. Bu fare ilaçlama yönteminde farelerin oksijen almaları önlenir ve sinir sistemlerinin bozulması sağlanır. Bu sayede kesin çözüm elde edilir. Sıvı ilaçlamada amaç fareyi kokuyla etkileyip ortaya çıkmasını sağlamak yada ortamdan kaçırmaktır  daha sonrasında etkisiz hale getirmektir. Fakat bireylerin oldukça dikkatli olması gerekir
  • Yemlemele Yöntemi : Diğer fare ilaçlama yöntemi ise yemleme yöntemidir. Bu ilaçlama yönteminde amaç fare için kullandığımız cezbedici yemleri yemesidir. Yemi Yedikten sonra ortalama 24 ila 48 saat arasında kullanılan yem etkisini gösterip farenin iç kanama geçirmesine sebep olmaktadır. En Etkili Yöntemlerden birisidir.  İlaçlamadan önce ortamda eğer Ağzı açık gıdalar varsa gıdalar alınmalı veya ağızları kapatılmalıdır.