Gümüş böceği ilaçlama

Gümüş renginde gri tonlarda bir böcek türüdür. Ülkemizde en çok görülen türü lepisma türüdür. Ergin gümüş böceğin boyu 1 – 2 cm arasında değişmektedir. Kanatları olmadığı için uçamazlar. Gece vaktinde aktif olmaktadırlar. Yumurtadan çıkan bireyler 1 kaç ay içerisinde erginliğe ulaşabilmektedir. Yaşam süreleri ortam koşullarına bağlı olarak 2-3 yıl olabilmektedir. Isırma ve kan emme gibi belirtileri yoktur. Organik atıklar ile beslendikleri için ortama hastalık taşıyıcı bakterileri bulaştırmaktadırlar. Kendi türleri arasında kanibalizm gösterebilmektedir. Aç kaldıklarında birbirilerini yiyebilmektedirler.

 

Gümüş Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Bodrum katları tavan araları mutfaklar lavabolar küvet altları kitaplık araları parke aralarında güneş ışığının fazla ulaşamadığı karanlık ve nemli yerleri severler. Kağıt duvar kağıdı karton vb. atıklar ile beslenirler.

Gümüş Böceği Biyojileri

Dişi bireyler günde ortalama 1-3 yumurta bırakabilmektedirler. Yumurtalarını insanların ulaşamayacağı yerlerde bırakmaktadırlar. Ömürleri boyunca 100 den fazla yumurta bırakırlar.

Yumurtaları ortam koşullarına bağlı olarak 1 ay içerisinde açılmaktadır. Diğer böceklerin aksine gümüş böcekleri tüm yıl boyunca yumurta üretebilirler.

 

 

Gümüş Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

  • Evde zemin yüzeylerin kuru olmasına dikkat edilmeli ve ıslak alanlar kurutulmalı.
  • Açık tesisat kanalları kapatılmalı.
  • Açık ortamda gıda bırakılmamalı.
  • Özellikle yerlere dökülen yemek kırıntılarını temizlenmesi gerekir.

Ortamdaki nemi azaltarak popülasyonu azaltabilirsiniz. Gümüş böceği ilaçlama alanında 15 yıllık tecrübemiz ile verdiğimiz ilaçlama hizmetinde gümüş böceklerinin yaşam alanlarınızdan tamamen uzaklaştırıyoruz. Yapılan gümüş böceği ilaçlama yönteminde kokusuz ve insan sağlığı üzerinde etkisi olmayan güvenli ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmaktayız.

Detaylı bilgi için iletişime geçip gümüş böceği ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.