İşyeri Dezenfeksiyonu

Covid-19 salgınının da gelmesiyle birlikte hepimiz temizliğe ve hijyene daha da önem verir hale geldik. Günlük yaşantımıza ıslak mendiller, dezenfekte solüsyonlar ve benzeri birçok temizlik ve bakteri öldürücü kimyasallar girdi. Bu zorlu zamanlarda bizim için en önemli ve bir o kadar sağlık açısından bize yararlı olacak şeylerin başında temizlik ve hijyen gelmektedir. İşyerlerimiz,  ofislerimiz, evlerimiz, tuvaletler vb. yerler bizim en sık kullandığımız ve sürekli olarak orada bulunduğumuz merkez yerlerden birisidir. Gün içinde ve gün boyu orada olduğumuz, aktif olarak kullandığımız ve hemen hemen çoğu kişinin gelip gittiği hareketin ve aktifliğin çok fazla olduğu yerlerdir işyerimiz. Dokunulan her bir köşe, temas halinde olduğumuz her yerde arkamızda milyonlarca virüs ve bakteri bırakırız,  hal böyle olunca istemeden de olsa çoğu kişinin hasta olmasına vesile olabiliriz. Virüs ve bakterilerin dokunulan yerden kapılmaması için işyeri dezenfektasyonunuzu mutlaka sık sık yaptırmanızı önermekteyiz.

Ofis Dezenfekte 

Ofis Dezenfekte hizmeti  güvenilir ve  doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Çünkü çalışanlar ve personeller temiz ve sağlıklı bir ortamda çalışmak isterler. Çalışanların sağlığı ve temizliği için KONFOR İLAÇLAMA  ile gönül rahatlığı ile çalışabilir, işyerinizin dezenfeksiyonunu kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile en profesyonel hizmeti en uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. İşyeri Dezenfeksiyonu esnasında kullanmış olduğumuz, dezenfeksiyon aletleri  son teknoloji kullanılarak hazırlanmış Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve siz değerli müşterilerimize profesyonel ekibimiz ile 15 yıllık deneyim ve uzmanlıklarımız ile bu işi  hizmetinize sunmaktayız. Ofis sağlığı ve  çalışanlarınızın güvenliği için ofis ve işyerlerinizi özenle dezenfekte ediyor ve siz değerli müşterilerimize sağlıklı bir ortam teslim ediyoruz. İşyeri dezenfeksiyonu ve iş yeri temizliği için 05528660989 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir ve  sağlık bakanlığı onaylı işyeri dezenfeksiyonu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İşyeri Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamımızda veya iş hayatımızda çevre temizliğine duyarlı olan kişiler var, olmayan kişiler var. Pandemi sürecine girdiğimizden beri herkes pür dikkat temizliğe önem vermekte ve gereken önlemleri de almaktadır hal böyle olunca biliyorsunuz ki biz de risk grubu sayılmaktayız. Kalabalığız ve doğru dezenfektan ve doğru şekilde dezenfeksiyon bizler çok önem arz etmektedir. Konfor İlaçlama şirketi Ofis dezenfekte uzmanlarımız işyeri dezenfeksiyonu konusunda gerekli eğitimlere katılmış sertifika sahibi ekiplerden oluşmaktadır. Soğuk Sisleme Yöntemi (dumanlama) yöntemini kullanarak yaşam alanlarınızın tamamı virüs ve bakterilerden arındırılmış olur. İşletmenize  birçok alanda hizmet verebilecek az sayıdaki temel hizmet sağlayıcıdan biri olarak, daha sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmanıza, virüs bulaşmasını engellemenize ve müşterilerinize ve çalışanlarınıza güven vermenize yardımcı olacak etkili bir yol geliştirdik. Konfor İlaçlama şirketi haşere temizliğinden sonra ticari yerleri dezenfekte etmek ve için en kaliteli  ürünleri  kullanıyoruz.

Dezenfeksiyon Hizmetleri

Mikroorganizmalar, çevremizde her alanda kendilerine yaşam alanları yaratırlar. En çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri olan evlerimizde veya iş yerlerimizde birçok mikroorganizma yer alır. Aklımıza gelebilecek her türlü eşyada yer alan bu mikroorganizmaların bazıları hastalık yapıcı özelliğe sahiptir. Hastalık yapıcı mikroplardan kurtulmanın en iyi yolu dezenfeksiyon işlemidir. Dezenfeksiyonların şüphesiz en çok kullanıldığı yer hastanelerdir. Özellikle tıbbi ve cerrahi müdahalelerin yapıldığı alanların mikroorganizmalardan arındırılmış olması son derece büyük önem taşır. Sadece hastaneler değil; evlerde, ofislerde, insanların bulunduğu ortamlarda patojen mikroorganizmaların varlığı istenmeyen bir durumdur. Bu mikroorganizmaların yaşamalarını ve  çoğalmalarını önlemek adına dezenfeksiyon işleminin uygulanması hayati öneme sahiptir.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, cansız maddeler üzerinde yer alan patojen mikroorganizmaların ortamdan uzaklaştırılması ve tamamen yok edilmesi işlemidir. Bu işlem uygulanırken kimyasallardan oluşan dezenfektanlar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra sadece dezenfektanlar değil dezenfeksiyon için kullanılan başka yöntemler de vardır. Bunun en çok kullanılan yöntemi su ısıtma yöntemidir. Isıtma yöntemi sayesinde dezenfektanların yol açtığı insan sağlığına ve çevre kirliliğine sebep olan olumsuzluklar minimize edilmektedir. Bu ısıtma yöntemi 75 ile 100 santigrat derece aralığında yeterli neme sahip ortamlarda ısıtılarak yapılmaktadır. Bazı mikroorganizmalar insan sağlığına verdiği zararlardan ötürü bazı hastalıklara sebep olabilmektedir. Bu hastalıklardan ve zararlardan kaçınmak için mikroorganizmaların bulunduğumuz ortamdan uzaklaşması gerekmektedir. Bu uzaklaşmanın sağlanması için dezenfeksiyon ve sterilizasyon gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin genellikle aynı olduğu düşünülmektedir fakat bu iki yöntem kendi aralarında değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak dezenfeksiyon işlemini bulunduğumuz ortamdaki cansız olan nesnelerde, eşyalarda, belirli yüzeylerde insan sağlığına zararlı olan mikroorganizmaları o ortamdan uzaklaştırmak ya da tamamıyla yok etmek için kullanırız.

Dezenfeksiyon İşleminde Uygulanan Yöntemler

  • Isı Uygulaması ile Dezenfeksiyon

Bu yöntem evlerde en çok uygulanan yöntemlerdendir. Büyük ölçekli uygulamalarda kullanılması tavsiye edilmez. Suyun 15-20 dakika kadar kaynatılması ile patojen mikroorganizmaların ölmesi amaçlanır. Burada, mikroorganizmanın ısıya karşı gösterdiği direnç, uygulanan sıcaklığın derecesi, ortamdaki basınç ve süre büyük önem taşımaktadır.

  • UV Işınları Uygulaması ile Dezenfeksiyon

Lokal olarak oldukça etkili olan bu yöntemin temas süresi kısadır. Bu işlem ile yüksek miktarda enerjiye ihtiyaç duyulur ve pahalı ekipmanların kullanılması gereklidir.

  • Kimyasal Kullanılması ile Dezenfeksiyon

Bu yöntemde kullanılan kimyasallar; klor, iyot, brom ve hidrojen peroksit gibi halojenlerdir.