sinek ilaçlama

SİNEK İLAÇLAMA

 

SİNEK İLAÇLAMA

Sinekler vektörlük potansiyelleri yüksek canlılardır. Özellikle organik madde yükü yüksek yerler çöplük alanlarında ahırlarda mikro organizmalar ile temas etme olasıkları yüksektir. Temas ettiği ortamlardan parazit virüs mantar ve hastalık yapıcı patojenleri mekanik olarak taşıyabilirler. Gezindiği ortamdaki tüm virüsleri insanlara kolaylıkla bulaştırabilirler. Evcil hayvanların ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sebep olabilmektedir.

Çiftlik havyanları üzerinde kilo kaybına sebep olmaktadırlar.

 

SİNEKLER NASIL ÇOĞALIR ?

Sinekler türüne bağlı olarak tam başkalaşım göstermektedir.

Dişi sinekler ömürleri boyunca 500 den fazla yumurta bırakmaktadır. Her yumurta bırakma döneminde 100 den fazla yumurta bıraktığı bilinmektedir.

Sinekler 6 yaşama evresine sahiptirler

YUMURTA – 1. LARVA -2. LARVA – 3. LARVA -PUPA EVRESİ- ERGİN EVRESİ olarak yaşam döngüsüne sahiptirler. Hızlı üreme potansiyeline sahip olan sinekler 1 kaç ay içerisinde milyarlarca sinek oluşumuna sebep olabilmektedir.

 

SİNEK İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Ortamdaki sinek türüne ve alanın büyüklüğüne bağlı olarak sinek ilaçlama yöntemleri değişmektedir.

Profesyonel ekiplerimiz sinek ilaçlama da 15 yıllık tecrübeye sahip. Sıvı ilaçlama en çok tercih edilen yöntemler arasında olsada yoğunluğuna bağlı olarak yöntemler değişmektedir.

KONFOR İLAÇLAMA olarak en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden biri mekanik yakalama yöntemidir. Kimyasal ilaç kullanmadan kurduğumuz sinek yakalama kapanları sayesinde çok daha başarılı sonuçlar almaktayız. Sinek yakalama kapanları genellikle gıda işletmelerinde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Sinek problemi yaşıyorsanız garantili sinek ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.