Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu halk arasında yatak böceği olarak adlandırılan bu türler özellikle insanların misafir olarak bulunabileceği otel odası pansiyon odası yurtlar misafirhaneler gibi ortamlarda gece saatlerinde insanlardan kan emerek vücutlarında izler bırakabilen haşere türüdür.

Yapılmış bilimsel araştırmalarda vektör potansiyellerinin şuana kadar belirgin olmadığı ancak ileriki yıllarda yapılacak çalışmalarda bunun araştırmalarının devam edildiği görünmektedir. Bu haşereler Erginleri yanı sıra hem dişi hem de erkeği kan emmektedir. Yumurtadan çıkan nimfleri de (olgunlaşmamış) kan emmektedir. Sivri sinekler ve Yakarcalarda sadece ergin dişiler kan emerken Tahta kuruların Hem dişisi hem erkeği kan emmektedir.

Tahta Kurusu Türleri

Tahta kuruların en çok bilinen türler arasında

  • Cimex lectularius ( Dünya Genelinde )
  • Cimex hemipterus ( Tropikal bölgelerde )

En çok görülen türler arasında yer almaktadır. Kanatsız Oval vücutlu küçük başlı ve gelişmiş gözlere sahip bu haşerelerin vücut renkleri açık sarımsı ve kırmızı tonlarındadır. Kan emdikçe Vücutlar kahve rengine yakın olur. Tahta kurusu 3 yaşam döngüsüne sahiptirler. Hemimetabol böcektir Yarı başkalaşım göstermektedir. Yumurta Nimf Ve Ergin olarak olmak 3 yaşam evresi bulunmaktadır. Yumurtaları 13 C altında ve 37 C üzerinde açılmaz. Tahta kurusu boyları 2 mm ile 4 mm arasında değişmekte. Tahta kuruları hiç beslenmeden 550 güne kadar yaşayabilirler.  Ömürleri Boyunca 500 den fazla yumurta bırakabilirler. Her gün 1 ile 5 Yumurta bıraktığı bilinmektedir. Tüm Hizmetlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylıdır

Tahta Kurusu İlaçlama Yöntemleri

Isıl işlem uygulama : Tahta kuruları ve benzeri bazı zararlılar en az 48 Saat 50 ile 60 derece sıcaklığa maruz kaldıklarında vücut yapıları zarar görmekte ve su kaybından dolayı ölmektedir.

SIVI İLAÇLAMA : tahta kurularının barınabileceği saklanabileceği tüm alanlar tüm detayları incelendikten sonra  Çevre ve insan sağlığı üzerinde sakıncası olmayan kimyasal ilaçlar ile tüm alanlar detaylı bir şekilde ilaçlanması gerekmektedir. Sıvı ilaçlama yapıldıktan sonra ortam 1 kaç saat havalandırma yapıldıktan sonra kullanıma açılabilir.

KONFOR İLAÇLAMA 15 yıllık tecrübe ve profesyonel ekibimiz ile tahta kurusu ilaçlama hizmetimizden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır

İnceleme

Yaşam Alanlarınızda Yatak böcekleri olduğuna dair kanıtlar gördüyseniz veya evinizi, çoğalan bu davetsiz misafirden korumaya yardımcı olmak istiyorsanız, Konfor ilaçlama  uzmanlarımız bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır.

Tahtakuruları sinsi ve bulmak zordur, ancak tahtakurusu ilaçlama  uzmanlarımız etrafta olup olmadıklarını saptamak için gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptirler. Tahta kurusu ilaçlama yapılmadan önce yatak, mobilya, kilimler ve çarşaflar dahil tahta kurularının saklanabileceği tüm alanları inceleyeceğiz. Hedef alanlarda bir inceleme yapacağız ve gerekirse çatlakları ve yarıkları kontrol etmek için aletler kullanacağız.

tahta kurusu ilaçlama uzmanımız genellikle yatak odasından başlayacak ve mobilyaya ve mobilyayı hemen çevreleyen alanlara odaklanarak evinizde bu böceklerin barınma alanları tespit edilecek şekilde inceleme yapılacaktır.

Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır

Uygulama

İncelemenin tamamlanmasının ve durumun değerlendirilmesinin ardından, Konfor İlaçlama uzmanımız en iyi ilaçlama yöntemlerini uygulayacaktır.  Konfor ilaçlama şirketinin amacı tahta kurusu istilasını durdurup yok etmektir.  Tahta kurusu ilaçlama uzmanlarımız istilanın ciddiyetine ve tercihlerinize göre bir ilaçlama planı önerecektir. Aileniz, evcil hayvanlarınız ve çevreniz için nedenlerini ele almak ve yatak böcek sorununuzu en iyi şekilde tedavi etmek için en iyi araçları ve ilaçları kullanacağız. İlaçlama yöntemlerimiz, yatak böcekleri ve yatak böcek larvalarını hedef alarak onların üreme, ısırma ve potansiyel olarak hastalık taşıyan yetişkinler olarak olgunlaşmasını engeller.

İzleme

Yatak böceklerini yok etmek zor olabilir; bu nedenle tahta kurusu ilaçlama uzmanımız, gerçekleştirilen profesyonel uygulamanın etkinliğini sağlamaya yardımcı olmak için bir takip ziyareti gerçekleştirecektir. Ek olarak, uzmanlarımız  Tüm uygulamalarını belgeleyecek ve eviniz için en iyi İlaçlama hizmetini sağlamak için sonraki adımları önerecektir.